עמוד הבית > WINTER IS COMING - �������������� ���� �������� ��������: �������������� ������ �������� �������� ���� ������������
WINTER IS COMING - משאירים את הקור בחוץ: מעבירים יום מהנה בבית עם הילדים

WINTER IS COMING - משאירים את הקור בחוץ: מעבירים יום מהנה בבית עם הילדים

ימי החורף מביאים אתם לא מעט ימי מחלה שבהם הילדים לא יכולים ללכת לגנים, וסופי שבוע אפורים בהם אנחנו תקועים בבית.
ללא תרדמת חורף כאופציה, מה אפשר לעשות כשבחוץ הגשם משתולל, הרוח מייללת והחושך כבר יורד בשעה שלוש וחצי אחר הצהריים? למרבה המזל, לא צריך לבזבז הרבה כסף או להכין מבעוד מועד פינת יצירה מצוידת כדי למקסם את הכיף - וגם לא צריך להיות יצירתי במיוחד כדי לשמור על הילדים פעילים. אם נעשה את זה נכון, אפשר אפילו להגניב קצת זמן משפחתי ולימודי.

בימים שבהם מזג האוויר נסבל, שננו את הפתגם השוודי העתיק: אין דבר כזה מזג אוויר גרוע, רק בגדים גרועים: תפסו את הילדים, מצאו את התרמוס, מלאו אותו בשוקו חם או משקה מחמם אחר וצאו למרכז הקהילתי המקומי שמציע פעילויות חורפיות במבנים מקורים, בשביל שהילדים יוציאו קצת קיטור.

 

בשביל אותם ימים שבהם רטוב מדי, קר מדי ואפל מדי, יש כמה דברים שאפשר לעשות עם הילדים בבית. אבל לפני הכל, חשוב לזכור לא להפוך את הזמן עם הילדים למטלה, לכורח שנכפה עלינו עקב המצב, צריך ליהנות עם הילדים ולהעביר להם את התחושה שאנו שמחים על הבילוי.

החורף אומנם קצר, והימים הקודרים והגשומים הם ספורים, אבל עדיין אפשר לנצל אותם לגיבוש משפחתי וחמים בבית במקום ימים מנוכרים ושקטים בהם כל בן משפחה מסתגר מול המסך.
במילים פשוטות, זמן משפחתי הוא חשוב. ככל שאנחנו עסוקים יותר והילדים שלנו מתבגרים, ככה יותר קשה לבלות יחד כמשפחה. נסו לתכנן ימי כייף משפחתיים לא רק בימים בהם סוער בחוץ, וצרו זיכרונות מאושרים רבים ככל האפשר.